Dlaczego rowerek z drewna?

Pierwsze rowery powstały w czasach antycznych. Były wykonane z drewna, wiązało się to przede wszystkim z łatwością wykonania i osiągnięciem odpowiedniej precyzji. W tamtych okresie tylko dzięki obróbce drewna można było osiągnąć odpowiednią stylizację elementów roweru. Jazda na pierwszych rowerach następowała poprzez odpychanie nogami w jednym kierunku - brakowało ruchomej kierownicy, skręcanie następowało poprzez schodzenie i przestawianie roweru w odpowiednim kierunku.
Wraz z rozwojem technologii zmnienił się kształt i forma roweru. Rower zyskiwał więcej elementów ruchomych, napęd, pedały, ruchomą kierownicę. Do idei drewnianego rowerka ponownie wrócono w latach 90. Pierwszą firmą produkującą drewniane rowery była firma Kokua, której produkty przeznaczone są dla dzieci.

Dla kogo przeznaczone są drewniane rowerki?

Drewniane rowerki biegowe przeznaczone są przede wszystkim dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat - sprawują funkcję terapetuczyne dla dzieci z wadą postawy.

Rowerek biegowy dla dorosłych?

W ramach promocji marketingowej powstał także rower drewniany dla dorosłych.
Niestety, jeszcze nie jest dostępny w sprzedaży.

Powody dla których warto kupić dziecku rowerek drewniany?

Rowerek drewniany to przede wszystkim doskonała zabawka. Dziecko bez problemu może poruszać się po każdym terenie: chodniki, place zabaw, trawniki, aleje w parkach. Dodatkowym walorem jest to, iż na jazda na takim rowerku powoduje mniejsze zmęczenie fizyczne dziecka, co pozwala rodzicom wydłużyć czas spaceru i czas aktywnej rekreacji dziecka.
Korzyści wykonania rowerka z drewna:
- waga - waga nie przekracza kilku kilogramów.
- jakość - rowerek wynonany jest ręcznie z lakierowanej sklejki okrętowej
- bezpieczeńtwo - brak elementów metalowych, brak łańcucha, a dla najmłodszych koła są pełne drewniane
- możliwość stylizacji - drewniane elementy można wielkokrotnie malować, nadając niepowtarzalną, indywidualną kolorystykę.
- ekologia - drewno z lasów odnawialnych